Cudowny rok Raffa. Im starszym zarabiam więcej tytułów, powiedział Nadal

Kolejny silny przekaz od Rafaela Nadala do wszystkich, że jest to światowy lider. W Chinach zdobył szósty tytuł w tym roku, w tym dwa Grandslamas (Paryż, Nowy Jork) i dwa z tysięcy punktów sponsorowanych (Monte Carlo, Madryt). Poszedł prosto do Szanghaju i uwierzył.

“Grałem z wielką intensywnością przez całą grę, nie popełniłem zbyt wielu błędów” – powiedział. To był świetny wynik dla dwóch szczęśliwych zwycięzców w otwierającym pojedynku turnieju Lucasa Pouilla: “Miałem zauroczenie, ale od tego momentu grałem jedno z najlepszych wydarzeń roku.Cały tydzień Pokazałem doskonałą tenisa przeciwko silnym przeciwnikom „Home

W Szanghaju przez długi czas mogą ponownie spotkać się z Roger Feder.; Ostatni raz byli partnerami podczas otwarcia Laver Cup w Pradze. Że szwajcarski do końca roku wyprzedził w rankingu, ale teraz wygląda trochę iluzoryczne.

Nadal ma obecnie 9,875 punktów i musi wygrać tylko dwa pojedynki skakać prestiżową limit 10.000 punktów rocznie (ze względu na zeszłoroczna przerwa na zdrowie przestała się bronić i dlatego nie odkłada). Federer jest na wysokości 7505.

Na jak dobre są zarówno sugeruje widok życiu Aleksandra sezon Zvereva. Szybko skacze do kontuzjowanego Andy’ego Murraya i staje się światem trzecim, ale ma zaledwie 4 320 punktów.Nadal jest ponad dwukrotnie.

“Dlatego mój tytuł jest bardziej wartościowy niż sukces 2005 roku”, powiedział Nadal, który świętował swoją 75. Monumentalną karierę w Pekinie. “Im jesteś starszy, tym lepsze zwycięstwo. Zwłaszcza, gdy byłem tu było tak trudne losowanie, „powiedział pokonany Chačanova, Isner, Dimitrova i Kyrgiose. Dom

Jeśli turniej (z wejściem lotnej) leży pomiędzy szczytami finale sezonu nieprzenikniony Australijski talent powiedział: “Moim zdaniem, wysoki poziom tenisa, jedna z najlepszych gier roku.”

Rok z saldem 61-9. Rok wielkiego powrotu. Rok, w którym 21.Wrócił do roli króla tenisa w sierpniu – i od tamtej pory nie gra. Ponadto, dalej w przyszłość, tym metylu Tour Finals w Londynie.

Pekin i Chiny od jego poprzedniej triumf przeszły ogromne zmiany, świat jest gdzie indziej. “W 2005 roku nie uwierzyłbym, że będę grać w tenisa w tym roku” – powiedział Nadal. To takie dobre, prawda?