Gary Anderson i Michael van Gerwen prowadzą wyścig o Premier League

Jednak kiedy stracił w ciągu ostatnich 16 światów Raymond van Barneveld zdumiewającym meczu, dla których słowo “epopeja” odczuwanej niewystarczające, Van Gerwen nawet nie próbuj ukryć spustoszenie w wywiadzie po meczu. “To nie ma znaczenia,” powiedział pytany o jego wielkiej roku. “Chcę wygrać ten jeden. Chcę rzucić wszystkie pozostałe, w koszu na ten jeden. “Van Gerwen lat są jak lata psów, a nie wygranej światy lub Premier League, ponieważ latach 2013-14 będzie gryźć w takim perfekcjonistą-winner.’It właśnie walić, mówi Gary Anderson po zachowując tytuł mistrza świata PDC Czytaj więcej

kontrast między nimi w ciągu ostatnich 18 miesięcy było fascynujące.Van Gerwen była przerażająco zgodne; Anderson spokojnie odwrócił go na kiedy to się naprawdę liczy. Van Gerwen zdobyła prawie wszystko; Anderson zdobył największe rzeczy. Ten punkt został wzmocniony w pierwszym dur roku w ostatni weekend: Anderson wyszedł w pierwszej rundzie Masters Vincenta van der Voort, kim zdarty kilka tygodni temu na światach. Van Gerwen wygrał turniej ponownie.

Rywalizacja między nimi, biorąc pod uwagę dodatkowe niuanse ich prawdziwej przyjaźni, jest jednym z najbardziej intrygujących w elitarnym sportem i może być ewentualny nacisk na tegorocznej Premier League ,Premier League gwarantuje przynajmniej jeden konkurs, a Humdinger w Newcastle w przyszłym tygodniu, prawie na pewno dwa i ewentualnie trzy.

Wcześniej Anderson zagra Adrian Lewis w czwartek w powtórzeniu ostatniego miesiąca w finale Mistrzostw Świata, swoistą grę, która miesza się geniusz i miernoty i ostatecznie wygrał 7-5 Anderson. Van Gerwen zaczyna przeciwko mistrz 2009 Premier League James Wade

W czwartek wieczorem sport nie ma najlepszą reputację w Anglii. – Kanał 5 i to wszystko – ale na rzutki jest odwrotnie, a “w czwartek wieczorem Sky Sport 1 “wypełni kalendarz na najbliższe 16 tygodni. Liga rozpoczyna się 10 graczy, którzy spotykają się ze sobą tylko raz.Po tym dwie dolne spadają, a pozostałe osiem grać ze sobą ponownie w pierwszej czwórce przechodzi do półfinału i finału w Londynie w dniu 19 maja.

Prace czterech miesięcy “może zejść do jednej wizyty w Oche, jak Dave Chisnall dowiedział się w zeszłorocznym półfinale. W decydującym meczu z Anderson, Chisnall brakowało trzy lotki na podwójne i został pobity, gdy Anderson wyjął 116. Zwycięska dwukrotnie był pierwszy raz, Anderson był naprzód w meczu. Van Gerwen wie także o niebezpieczeństwach play-off nocy. Ukończył szczyt ligi w każdym z jego trzech sezonów, ale wygrał turniej tylko raz, w 2013 roku.Facebook Twitter Pinterest Po rozczarowaniu na mistrzostwach świata Michael van Gerwen powrócił do wygrania sposoby na Masters w ubiegłym miesiącu. Foto: ProSports / Rex / Shutterstock

Istnieją dwie zmiany w porównaniu z zeszłorocznym składzie. Michael Smith, ostatni z linii produkcyjnej St Helens po Chisnall i Stephen Bunting, jest jedynym nowicjuszem; On jest genialny naturalny talent, który specjalizuje się w pozornie bez wysiłku 180s. Robert Thornton – jedyny człowiek, inne niż Van Gerwen i Anderson, aby wygrać główną ubiegłym roku – powraca po brakujące ubiegłoroczny konkurs, z Trznadel i Kim Huybrechts wychodzenie.Standard lotki jest wyższa niż kiedykolwiek, co znajduje odzwierciedlenie w średnich tej granicy na śmieszne, a jedynie względna pewność, że Van Gerwen Anderson dotrze do półfinału.

Czy to triumfalny lub katastrofalne, historia Phila Taylora będzie przegapić. W ostatnim sezonie nie udało mu się awansować do play-off po raz pierwszy, jeden z niskimi punktami roku próbuje który zakończył się, gdy został on pobity przez Jelle Klaasen w ostatnim 16 światów. W wieku 55 lat, nigdy nie będzie dominować, jak wcześniej.On majstrował nieustannie swymi rzutki w ciągu ostatnich dwóch lat, ale jego wystawie w Masters ostatni weekend pokazał znaczną obietnicy.

Taylor nieodebranych siedem rzutki meczu w półfinale przeciwko Van Gerwen, ale jego doskonałe ogólna wydajność czuł się bardziej pouczające niż jednym szalonym nodze. “On chce ponownie wygrać turnieje, zaufaj mi”, powiedział Van Gerwen. “Miał fantastyczny turniej i to nie tylko średnich, ale także jego zaufania. Ludzie piszą go tak wiele razy, ale nigdy nie robić “.

Taylor wygrał sześć z pierwszych ośmiu Premier Lig w latach 2005 i 2012. W turnieju wzrosła ogromnie od czasu jego powstania, a teraz rywalizuje World Matchplay jako Drugim najbardziej prestiżowy turniej.Michael Smith zagra dwa mecze z Andersona zaplanowano mecz z Adrian Lewis być uporządkowane).