Kornfeil doświadczonych motocyklistów we Włoszech najgorszy wyścig w tym sezonie

Grand Prix Włoch wygrał hiszpański motocyklista Jorge Lorenzo MotoGP, natomiast blisko mety wyprzedził rodaka Marc Marquez. Jakub Kornfeil w klasie Moto3 premier zdobył 17. miejsce, najgorszy wynik w tym sezonie, podczas gdy drugi zawodnik Czech Karel Hanika siatki na 20. pozycji, najlepsze miejsce do tej pory to mistrzostwo.

Panujący mistrz świata Lorenzo w ostatniej rundzie z Marquez kilkakrotnie zmieniane prowadzenie i pojechaliśmy do mety na drugim miejscu. Na ostatnich metrach, ale fantastycznie przyspieszony i zdobył piąte zwycięstwo w Mugello od roku 2011. Marquez pokonał o 19 tysięcznych sekundy.

Lorenzo z trzeciego sukcesu sezonu zwiększyła swoją przewagę na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej na dziesięć punktów przewagi nad Marquez. Trzeci jest w odległości 37 punktów włoski Valentino Rossi, który rozpoczął się od pola startowego, ze względu na problemy techniczne, jednak był w ósmej rundzie zostali zmuszeni do odejścia.

W Moto3 dla trzeciej wygranej z rzędu dotarł South African Brad Binder i skonsolidować naszą przewagę w klasyfikacji. Wnioski dramatyczny wyścig oznaczony przez dwóch wypadków jeźdźców przed dużą grupą w ostatniej rundzie – zajął pierwsze Khairul IDHA Pawi Malezji, a także tuż przed celem Hiszpana Aron Canet.

Kornfeil dopiero po raz drugi w tym sezonie nie dostał się do pierwszej dziesiątki, jego najgorszy wynik do tej pory był jedenasty Grand Prix Ameryki. Hanika przeciwnie, przerwał serię trzech ras i niezakończonych dwóch miejscach poprawił najlepszą pozycję w tym sezonie.

Dramat oferowany metraż i Moto2. Po katastrofie Hiszpan Xavier Viergeho, który był bez szwanku, musiał być naprawiony z powodu bariery rasy przerwany, a następnie został skrócony do dziesięciu okrążeń. Już drugi triumf w sezonie wreszcie przybył Francuz Johann Zarco.