Lacko wygrał jeden wyścig w Le Mans i zmierza do tytułu europejskiego

Sukces środowiskowy pilot Buggyra Racing prostu w Hiszpanii, niezależnie od wyników przeciwnikom zaledwie 15 punktów. Można go powitać po pierwszym dniu wyścigowego weekendu. “Straciłem osiem punktów w Le Mans, to dobrze. To było dziwne, że wyglądało to w sobotę, świetnie. W Jarama mi wystarczy w sobotę posnažit łatwe i można zrobić „, powiedział Lacko.

Lacko, który obchodził dzisiaj swoje 33. urodziny w sobotę walczyli, miał problemy techniczne i stracił prowadzenie piętnaście punktów. W niedzielę potwierdził jednak po wstępnym szkoleniu, że wszystko jest w porządku, a problemy z poprzedniego dnia nie powtórzą się. W kwalifikacjach, był drugi w biegu głównego i triumfował po natychmiast po rozpoczęciu dano przed niemieckim Sascha Lenz.

„To dużo lepiej niż w sobotę.Chłopcy (mechanicy) dużo jeździli na łyżwach, aż do wieczora, nagryzali i składali pół samochodu. Wprowadziliśmy również pewne zmiany i oczywiście było to na lepsze. Chociaż myśleliśmy, że to była ostatnia rzecz. Albo, albo. I to był dobry ruch „, powiedział Lacko.

Fakt, że głównym i bardziej twardy punktacji zaczęło się od drugiego miejsca, rozpatrywanego w odniesieniu do obwodu i na pierwszym zakręcie jako zaletę. “Jest taki sam jak w Zolder. Dostałem z powrotem, a potem utrzymać w czołówce „, powiedział pochodzący z CeladnĂ.

Drugi wyścig rozpoczął z czwartego rzędu i starał się iść zwłaszcza taktycznie.Po przeprowadzce do czwartego miejsca na przodzie rozpoczął Lenze, które w tym czasie wiedział, że zostanie ukarany za przekroczenie prędkości maksymalnej. „To było sensu go i ryzyko walczyć”, powiedział Lacko.

Drugi Czech zacząć David Vršecký w niedzielę dwa razy szóste miejsce w ostatnim wyścigu to jednak lepszy wynik przygotowany kolizji z Hahn na wstępie, że także komisarze. Ale niemiecki pilot w końcu dostał warunkową karę.