Manchester City zasłużył na tytuł

Tytuł jest we właściwych rękach. Tak po triumfie Manchesteru City w lidze angielskiej mówią trenerzy konkurencyjnych zespołów – Brendan Rodgers z Liverpoolu, José Mourinho z Chelsea i Arséne Wenger z Arsenalu. Według nich gracze Manchesteru City mieli najbardziej stabilną formę i najlepiej wytrzymali trudy tego ciężkiego sezonu. “Wiosenna część rozgrywek była niezwykle trudna. Rozegraliśmy 38 ciężkich spotkań w najtrudniejszej lidze na świecie. A manchester City wytrzymał to najlepiej z nas” powiedział Rodgers, który z Liverpoolem zakończył rozgrywki z 2 punktami straty do zdobywcy korony. W podobnym tonie wypowiada sie Arsene Wenger. Szkoleniowiec Arsenalu twierdzi , że kluczowym dla Manchesteru City było zwycięstwo nad Evertonem 3:2 po niezwykle zaciętym spotkaniu.

Arsene Wenger

Po raz pierwszy w historii Premier League zdobycie 79 punktów ( Arsenal) wystarczyło zaledwie na zajęcie 4 miejsca. W 1999 ta sama ilość punków dawała Mistrzostwo Anglii. Mozemy tym być sfrustrowani podobnie jak Liverpool i Chelsea.  Po raz drugi dopiero w historii rozgrywek pomiędzy pierwszą a czwartą drużyną różnica zdobytych punktów była tak niewielka i wynosiła tylko 7 oczek.

Jako zasłużone mistrzostwa uważa również Mourinho zdobycie przez Manchester City tytułu. ” Oni nie tracili takich łatwych punktów jak my w meczach z Aston Villa i Sunderlandem . Nigdy jeszcze nie zakończyłem rozgrywek na 3 miejscu, ale patrząc obiektywnie na cały sezon musimy być zadowoleni”.

Według trenera Pellegriniego “tytuł jest wynikiem świetnie wykonanej pracy na przestrzeni ostatnich czterech lat. Ale na tym Citizens nie powinni poprzestać i zdobywać kolejne tytuły i trofea. A nasz klub na to stać”