Milosť pre Šarapovovou? Neverím jej, u hráčok skončila, zúri Stosurová

Pätnásť mesiacov namiesto dvoch rokov. S takýmto rozsudkom odišla od Športového arbitrážneho súdu Maria Šarapovová za to, že v jej tele bola počas tohtoročného Australian Open nájdená zakázaná látka meldonium. Kým usporiadatelia turnajov a niektorí sponzori jasajú, rad tenistiek rozhodnutie nechápe. “Nemôžem tomu uveriť, nerozumiem tomu. A zďaleka nie som sama,” hovorí austrálska hviezda Samantha Stosurová.

Ešte zhruba sedem mesiacov sa súperky nemusia ruskej krásky báť. Na konci apríla sa však Maria Šarapovová už môže vrátiť na kurty a znovu bojovať o stratenú pozíciu tenisové superhviezdy.

“Je to jeden z nešťastnejší dní v mojom živote. Prišla som o niečo, čo milujem, a teraz to mám späť. Tenis je má vášeň a chýba mi.Už počítam dni, až sa budem môcť vrátiť na kurt, “reagovala na skrátenie trestu o deväť mesiacov Šarapovová.

Skrátenie trestu sa však rade tenistov a tenistiek nepáči.” Nemôžem tomu uveriť. Neviem, čo na to mám povedať, ale pre rokovania Šarapovovej nemám ospravedlnenie. A tým, ako odôvodnila fakt, že brala meldonium, pre to absolútne nemám pochopenie, “nešetrí bývalú svetovú jednotku Stosurová.

Tým však nekončí.” Je neuveriteľné, že vám môže prejsť taká výhovorka, ktorú Maria použila . Je to naozaj nebezpečný precedens do budúcnosti.Takto sa každý športovec, ktorého chytia pri dopingu, môže obhajovať tým, že liek bral neúmyselne, že o tom nevedel a že to teda nebola jeho chyba, “pokračuje víťazka US Open z roku 2011.

” Hovorila som s niekoľkými ďalšími 1xbet bonus ľuďmi a všetci na to mali rovnaký názor. Celý čas sa o niečo usiluje a nakoniec príde takéto rozhodnutie. Neviem si predstaviť, že by Maria mala na okruhu ešte od hráčov a hráčok nejakú podporu, “dodáva Stosurová.

Šarapovová pôvodne dostala od Medzinárodnej tenisovej federácie trest na dva roky, ktorý jej mal vypršať 26. januára 2018 , Medzinárodný športový súd ju ho však skrátila na iba pätnásť mesiacov.

“Slečna Šarapovová sa dopustila porušenia antidopingových pravidiel.Aj keď v jej prípade nedošlo k ‘významnej vine’, nesie istú mieru viny, za ktorou je zodpovedajúca trest pätnásť mesiacov, “odôvodnil dnes CAS skrátenie suspendácie.

Maria Šarapovová liek meldonium podľa svojich slov užívala už desať rokov pred jeho oficiálnym zaradením na listinu zakázaných prostriedkov, a to ako prevenciu proti rodinné cukrovke a nepravidelnému srdcovému tepu.

V minulosti sa k prípadu Marie Šarapovovej vyjadrila celá rad hráčok, najostrejšie vystúpila Dominika Cibulková či francúzska tenistka Kristina Mladenovičová .