Murray Bond wszedł do historii, stracił siedem lat

Wioślarze Eric Murray i Hamish Bond Nowej Zelandii zdominowane mistrzowsku kategorii dwójek bez sternika przez siedem lat, a także potwierdził swoją dominację na olimpiadzie w Rio de Janeiro. Na pierwszy rzut oka, dziwniejsze para przeniosła się do mniejszej załogi po Olimpiadzie w Pekinie, a od 2009 miażdży konkurencję. Na Rodrigo de Freitas znaleźć w czwartkowym finale zdobył 69. zwycięstwo z rzędu.

“Co nas odróżnia od innych? Jesteśmy po prostu ładniejszy,” zażartował Murray już podczas regat Olympic kiedy musiał odpowiedzieć na pytania dotyczące dominacji pary Nowej Zelandii. “Szczerze mówiąc, nie robi nic innego, niż inne. Tak ciężko trenować, bardzo trudne. A my ciągle stara się poprawić swoją technikę, to jest nasza filozofia,” powiedział Murray bardziej poważnie.

Ich dominacja jest również godne uwagi, ponieważ są one fizycznie różne. Murray jest prawie dwa metry wysokości i stokilový chłop, naukowo wyglądające Bond jest pięć centymetrów krótsze i 15 kilogramów lżejszy.

Co więcej, mają one również inny charakter. Bond jest przeznaczony do nauki i finansów, Murray miał na przykład mecz charytatywny bokserski. A ponieważ poza wioślarstwie razem nie spędzają dużo czasu.

“Eric zaczął wysyłać w istocie, że nie można stracić. Podobnie dzieje się wygrać. I mają tendencję do myślenia o tym, co może się nie udać”, powiedział Bond, który na konferencji prasowej wyraźnie pokazał, że dominującym załoga Murray. Teraz on zawsze odpowiedział pierwszy, a Bond czekał na swoją szansę.