Pep Guardiola: “Potrzebuję nowego wyzwania i chcę zostać menedżerem w Anglii”

Pep Guardiola powiadomił Manchester City, Manchester United i Chelsea o jego dostępności, potwierdzając, że opuszcza Bayern Monachium w tym samym sezonie, więc może on zagrać w Premier League.

Chęć Hiszpana do pracy Anglia jest tajemnicą jawną, ale jego publiczne potwierdzenie tego przyspiesza tempo wyścigu, by wylądować trenerem, przez wielu uważanym za najlepszego na świecie.

Guardiola powiedział: “Potrzebuję nowego wyzwania i chcę wykorzystaj tę szansę, aby zostać menedżerem w Anglii. Chcę doświadczyć atmosfery w Anglii i czekam na stadiony. Mam 44 lata i nadszedł właściwy czas. Są oferty, ale jeszcze się nie podpisałem. Kiedy będę miał nowy klub, dam znać. “

Prywatnie City optymistycznie przekonuje Guardiola, by do nich dołączył.Ich menadżer, Manuel Pellegrini, podpisał przedłużenie umowy w lecie do czerwca 2017 r., Ale biorąc pod uwagę podziw City’a dla Guardioli, wydaje się mało prawdopodobne, że Chilijczyk zostanie, nawet jeśli poprowadzi klub do drugiego tytułu Premier League za trzy lata.

Pellegrini został zapytany we wtorek o ambicję Guardioli do pracy w Anglii. “Nie mam reakcji na to czy uczucia wobec innych menedżerów”, powiedział. Pchnął sprawę jeszcze raz, powiedział: “To jest pytanie, które odpowiedziałem dwa tygodnie temu, kiedy nic więcej o tym nie powiedziałem.”

Kiedy Guardiola był w Barcelonie, pracował z Ferranem Soriano, obecnie City’s dyrektor naczelny oraz dyrektor sportowy Txiki Begiristain.Guardiola pozostaje w stałym kontakcie z Begiristain, a miasto wierzy, że ten związek może pomóc wylądować trenerowi Bayernu.

Kierownik stadionu Etihad staje jednak przed nim w walce. United i Chelsea również poważnie rozważają mianowanie Guardioli. Louis van Gaal zmniejszył presję na nieco pozycji na stanowisku trenera United po remisie z Chelsea i sobotnim zwycięstwie nad Swansea City. Ale ta ostatnia była pierwszą wygraną w dziewięciu meczach i chociaż hierarchia Old Trafforda jest korzystna, praca Holendra pozostaje w równowadze, chyba że będzie mógł ożywić tytułowe wyzwanie United.

Chelsea musi wyznaczyć stałego menedżera po zwolnienie José Mourinho. Roman Abramowicz, właściciel, chce przekonać Guardiola, by zastąpił portugalskiego jako stałego menedżera.Klubem kieruje Guus Hiddink tymczasowo.

Guardiola nie wierzy, że sezon Bayernu będzie miał wpływ na jego decyzję. “Atmosfera w drużynie Bayernu jest super i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby utrzymać ją w ten sposób”, powiedział.

“Dam z siebie wszystko do końca. Gdybym miał 60 lub 65 lat, zostałbym, ale myślę, że jestem za młody. To był sen, to sen. Jestem bardzo wdzięczny Bayernowi za tę ogromną szansę. Nie wezmę żadnych graczy. Muszą tu zostać. “Premier League strzela w gotówce w Pep Guardioli, ale czy pieniądze zawsze płacą? | Paul Wilson Czytaj więcej