Pierwsze kursy na WM2014

Równo miesiąc przed rozpoczęciem tegorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej pojawiły się w ofertach bukmacherów pierwsze kursy na to zdarzenie. Oczywiście będą one jeszcze w przeciągu tego miesiąca ulegały zmianom , ale jakieś pierwsze przymiarki do zakładów można już zacząć. Pierwsze mecze grupowe najprawdopodobniej, jak zazwyczaj, będą obfitować w remisy. Taka to już tradycja. Najważniejsze przecież to pierwszego meczu nie przegrać. Dlatego tez kursy na faworytów są na razie stosunkowo niskie , a w meczach wyrównanych drużyn kursy są bardzo zbliżone.

Brazil Copa Libertadores Soccer

W tej jednak chwili chciałbym się skupić na jednym z kursów który wydaje mi się bardzo interesujący. Kursy na to kto zdobędzie tytuł “króla strzelców”. Wśród bukmacherów panuje przekonanie, że tytuł ten musi zdobyć ktoś z trójki Messi, Neymar, Ronaldo.  Wszyscy tez bukmacherzy oferują na razie bardzo zbliżone kursy . Jako przykład kursy na to zdarzenie u bukmachera Bet365 wyglądają następująco:

Messi 8,5

Neymar 13

Ronaldo 15

Portugalia najprawdopodobniej rozegra najmniej meczów z tej trójki. Więc i Ronaldo będzie miał najmniej szans na zdobywanie bramek. Zastanówmy sie więc kto z dwójki Messi , Neymar ma większe szanse. Duże znaczenie ma fakt , że jedenastki w drużynie Argentyny z całą pewnością wykonywał będzie Messi. Statystycznie daje to Argentyńczykowi już 2 bramki na starcie. Dodatkowo rzuty wolne na pewno takze będzie egzekwował Messi. To statystycznie kolejna bramka. czyli można założyć zdobycie 3 bramek ze stałych fragmentów gry przez Messiego. A co przemawia za Neymarem. czy będzie strzelał karne? Wątpię. A rzuty wolne? Zapewne też nie wszystkie. Jednak z drugiej strony Brazylia będzie grała na pewno niezwykle ofensywnie. I nawet jak będzie prowadziła w jakimś spotkaniu 2:0 lub 3:0 będzie dalej atakować. Kibice nie wybaczyliby drużynie kunktatorstwa.  A to może napędzić licznik Neymara.  Osobiście w tym akurat wypadku postawię na Neymara. Jakoś gra drużyny Argentyny do mnie nie przemawia. A Brazylii życzę wszystkiego najlepszego.