Rafa Benítez dziękuje fanom Realu Madryt, żegnając się z klubem

Były menedżer z Walencji, Liverpoolu, Chelsea i Napoli Benitez został zastąpiony przez Zidane’a w poniedziałek po rozczarowującym siedmiomiesięcznym, 25-meczowym pojedynku jako menedżer.Wygrał 16 gier.

Benitez zastąpił Carlo Ancelottiego w czerwcu, podpisując trzyletni kontakt z rodzinnym klubem.

Ale 55-latek znalazł się pod coraz większą presją presja spowodowana niektórymi obojętnymi występami i porażającymi porażkami, przede wszystkim bet365 porażką gospodarzy 4: 0 w Barcelonie w listopadzie.

Ostatecznym meczem Beníteza było niedzielne 2: 2 remis w Walencji, wynik, który opuścił Madryt Trzecie miejsce w tabeli Primera Division, cztery punkty w lidze Atlético Madryt.

10-krotni mistrzowie Europy przesunęli się, by usunąć Beniteza i promować Zidane’a, ale Benitez nie wyraził goryczy w swoim rozstaniu.

“Teraz, pod koniec mojego czasu jako trener pierwszego zespołu Realu Madryt, chciałbym użyć tego artykułu, by pożegnać wszystkich na każdym poziomie klubu.Chcę, żeby wszyscy w klubie z zarządu, dyrektorów, pracowników i wszystkich fanów wiedzieli, że to zaszczyt i przywilej być w tym klubie, w którym dorastałem jako osoba, gracz i trener z najniższe kategorie aż do pierwszego zespołu.

“Jako Madridista z Madrytu, przesiąknięty tradycjami i wartościami tej instytucji, której nauczyłem się w starym sportowym mieście Castellana, było unibet zaszczytem pracować dla tych kolorów. Chciałbym szczególnie podziękować wszystkim w nowym sportowym mieście i Santiago Bernabéu, którzy od pierwszych kroków przez drzwi wspierali mnie i ułatwiali mi pracę. Dziękuję wszystkim za pomoc.

“Mając to na uwadze, chciałbym życzyć powodzenia Zinedine Zidane, moim następcy i jego personelowi.Wszystkim graczom, trenerom i personelowi zarówno w Valdebebas, jak i Bernabéu życzę wszystkiego najlepszego, a także powodzenia. Z całym szacunkiem i podziękowaniami…HALA MADRID i NIC ELSE. “