Roy Hodgson z radością informuje opinię publiczną o swojej przyszłości w Anglii

Umowa Hodgsona wygasa po tegorocznym turnieju, a Związek Piłki Nożnej ma porozumienie z 68-latkiem, że decyzja o jego przyszłości zostanie podjęta po konkursie, z szansami na nową umowę w dużej mierze zależną od jak grała drużyna.

Zostało to zaakceptowane przez Hodgsona, pomimo jego początkowych zastrzeżeń, że stworzy niepożądane spekulacje wchodzące do turnieju, i chociaż nadal ma ambicje prowadzenia Anglii do następnych mistrzostw świata, ma również świadomość, że opinia publiczna będzie miała wpływ na FA, w zależności od wyników we Francji. “To będzie zależeć od FA”, powiedział, kiedy zapytano go, czy chce pozostać menedżerem.

“Kiedy podejmiesz pracę jako menedżer w Anglii, jesteś opiekunem grupy i cokolwiek się stanie po Euro, będę zadowolony, że zostawiam fundację, grupę graczy i pracę, którą ktoś może wykonać.

“Jeśli FA i kraj chcieliby, żebym zrób to, oczywiście, jestem bardziej niż szczęśliwy, aby to zrobić, ponieważ lubię pracę i lubię pracować z graczami.Ale zgadzam się również z tym, że jeśli jest to dla mnie czas, aby odejść i zostawić to komuś innemu, to niech tak będzie. Angielska gra rozgrzewkę Euro 2016 w Manchesterze i Sunderlandzie Czytaj więcej

“To nie będzie moja decyzja. Na pewno nie będę chciał od tego odejść. Ale z drugiej strony mam nadzieję, że nie będę się trzymał wszystkiego, co mam, kiedy większość ludzi marzy, że mnie już nie ma. To też jest bardzo ważne. Kiedy jesteś menedżerem w Anglii, jest to bardzo ważna praca, ponieważ piłka nożna w Anglii jest bardzo ważna i mamy wielu fanów.

“Jest wiele osób, które bardzo interesują się grą, więc kiedy jesteś w Anglii menadżerze musisz mieć świadomość, że opiekujesz się tą ogromną nieruchomością dla wielu fanów.Chciałbym myśleć, że dbamy o to we właściwy sposób i od FA będzie zależało, czy później zdecydują, czy uważają mnie za mężczyznę, który pójdzie naprzód, czy nie. “

Hodgson powtórzył, że Wayne Rooney miałby zagwarantowane miejsce w składzie, dopóki był w dobrej kondycji, a menedżer został również poproszony w wywiadzie dla Talksport o szansach Marka Noble’a West Hama i Danny’ego Drinkwatera Leicestera, którzy wpadli w jego plany.

“Zarówno Mark, jak i Danny mogą być graczami z Anglii,” powiedział Hodgson. “Konkurencja w tej części pola jest silna. Będę musiał być przekonany, że są lepsze od tego, co mamy.

“Muszę wybrać odpowiednich graczy, muszą mieć odpowiednią jakość, właściwe podejście, właściwe pragnienie graj dla trenera. “