Ruszyła Bundesliga

bayern monachiumJuż tydzień temu rozegrano pierwsze mecze tegorocznego sezonu niemieckiej Bundesligi. na inaugurację nie obyło sie bez kilku niespodzianek. Największa była bez wątpienia przegrana Dortmundu na własnym stadionie z drużyną z Leverkusen. Dla wszystkich bukmacherów Dortmund był zdecydowanym faworytem. Dla przykładu bukmacher Bet365 dawał na ten mecz kurs na poziomie 1,40 na zwycięstwo Borusii. Na uwagę zasługuje również nieznaczna wygrana Bayernu nad drużyna z Wolfsburga. Większość bukmacherów na zwycięstwo Bawarczyków w handicapie dawała kursy nie większe aniżeli 1,6. Tylko Unibet dawał nieznacznie większe.

Ciekawe co nam przyniesie kolejna kolejka rozgrywek. Dortmund rozegra swój mecz na boisku w Augsburgu. I musi zrobić wszystko aby ten mecz wygrać. Zreszta takie zapowiedzi płyną z obozu trenera Kloppa.

Ciekawe są tez długoterminowe kursy na zdobywcę mistrzostwa Niemiec. Po rozegraniu pierwszej kolejki kurs na to że mistrzem zostanie Bayern Monachium wynoszą 1,20.  Więc według bukmacherów tylko jakiś kataklizm mógłby drużynie z Monachium odebrać tytuł mistrzowski. czy którakolwiek drużyna będzie w stanie dorównać Bayernowi kroku. Czy rzeczywiście tytuł mistrzowski jest już przesądzony? Okaże się już po paru kolejkach. Ale jeśli czołowe drużyny będą tracić punkty w meczach na swoim boisku z drużynami z niższych rejonów tabeli , to może się okazać że tytuł mistrzowski będzie rozstrzygnięty jeszcze szybciej niż w zeszłym roku. A przypomnijmy że w zeszłym sezonie Bayern zapewnił sobie mistrzostwo najszybciej w całej historii Bundesligi.