Slovácko – Sparta 0: 2, šampión držal druhý a priblížil sa vodcovi

Sparta sa pred svojím zápasom dostala pod tlak. Aby udržala druhé miesto, musela na Slovácku vyhrať. Jablonec totiž už v sobotu porazil Mladú Boleslav a tím z Letnej v neúplnej tabuľke preskočil o dva body.

Úradujúci ligový šampión však svoju úlohu zvládol. Aspoň z časti tak napravil týždeň staré zaváhanie s Viktóriou Plzeň, ktorá navyše tentoraz prehrala v Jihlave a vedie už len o bod.

Sparta svojho súpera nezmietla, ale prevahu si udržiavala takmer celý zápas. Zvládla tak absenciu záložníka Matějovského, ktorý pykal za vylúčenie s Plzňou, a skoré striedanie Váchu vynútené zdravotnými problémami.

Zverenci trénera Lavičky sa do vedenia dostali krátko pred prestávkou.Koná sa rútil do pokutového územia a 1x bet podpora už sa chystal prihrať lepšie postaveným spoluhráčom. Ešte skôr sa k nemu však dostal domáci Kalouda, ktorý tak nechtiac priklepli loptu k dočkala. Rozhodca preto nechali akciu bežať, hoci bol Dočkal v postavení mimo hry…

…a najlepší hráč ligy za mesiac október sa sám pred brankárom Heco nemýlil. Bežala 38. minúta a Sparta sa zo svojej prvej priamej strely na bránu dostala do jednobrankového vedenia.

“Snažil som sa prerušiť hru, treba zahrať na roh, ale namiesto toho som prihral Bořka dočkal do stopercentnú šance,” ľutoval Kalouda. “Vedel som, že som to zahral ja, protestovať nemalo cenu.”

Gólovú poistku Sparta pridala po necelej hodine hry.A znovu u toho bol koná, ku ktorému sa v pokutovom území odrazil loptu po priamom voľnom kopu. Tentoraz už nepřihrával a krížnou strelou prekonal brankára hecuje – 0: 2.

Slovácku chýbal pre zranenie najlepší strelec Došek, ktorý sa síce v pôvodnom zápise objavil v základnej zostave, ale nakoniec namiesto neho nastúpil iný dlháň Dočekal.

Práve on sa objavil v prvej šancu zápasu, keď hlavičkoval po Divišová centre, ale minul. Mimochodom, vo sparťanskej bráne tentoraz stál gólman Štěch, ktorý si pripísal vôbec prvý štart v slovenskej lige.Obvyklou jedničku bičíky do zápasu nepustili zdravotné problémy.

Dvadsaťštyriročný brankár, ktorý sa do Sparty vrátil z anglického Yeovil, si pripísal prvý zákrok po polhodine hry, keď chytil Havlíková strelu z priameho voľného kopu.

< p> Potom už však prišli chvíle Sparťana Konatého. Najskôr síce minul bránu, hoci utiekol všetkým obrancom, ale potom už bol u oboch spomínaných gólov. Svoj výkon vyšperkoval tradičné nadstavbou, kedy neúnavne pendloval pozdĺž pravej postrannej čiary.

Slovácko, ktoré hnal dopredu vypredaný štadión, sa síce v závere snažilo o zdramatizovanie výsledku, ale skúsená sparťanská obrana držala loptu ďaleko od svojej brány.