Slovan prohrál 4: 5, Matikainen slinil: Janus se musí probudit

Rozhodčí: Vasiliev, Kadyrov – Parfionov, Susujev, vyloučení: 5: 4 Využití: 2: 0, oslabení: 0: 0

BRATISLAVA. Slovan prohrál v KHL i čtvrtý domácí zápas po sobě a bez zisku i jen bodu se již usadil na dně tabulky Západní konference.

Slovan proti přímému konkurentovi v boji o postup Atlantu Mytišči prohrával v úvodu 0: 2, Jaroslav Janus šel dolů z ledu a nahradil ho poprvé v životě v KHL Samuel Baroš.

Slovan otočil vývoj na 3: 2 i 4: 3, ale vedení pokaždé udržel jen na chvíli (28 resp. 7 sekund). Baroš nakonec inkasoval i třetí gól v zápase, takže Slovan prohrál 4: 5.

Před vlastními fanoušky prohrál Slovan již sedmý duel za sebou, naposledy se z úspěchu těšil 15.prosince proti Jokerit Helsinky 6: 2.

“Hrajeme KHL a mnoho chlapců jakoby nechtělo bojovat, neskutečné. Takto to nemůže pokračovat,” řekl po zápase rozzlobený finský trenér Slovanu Petri Matikainen. Nejméně diváků

Čtvrteční duel sledovalo 7574 diváků, což je historicky nejnižší návštěva na domácím souboji Slovanu v KHL. Dosavadním minimem bylo 7719 v listopadovém souboji proti Podolsk.

Slovanisti celkově prodloužili sérii výher na pět zápasů, naposledy v KHL zvítězili 10. ledna v Jaroslavli 2: 0 a na play off ztrácejí už 10 bodů.

V lednu odehrají ještě souboje na ledě SKA 1xbet bonus Petrohrad (28. 1.) a Jokerit Helsinky (30. 1.). Doma nejblíže nastoupí Slovan až 18. února proti Rize.Hlasy po utkání:

V první polovině druhé třetiny se toho hodně neudálo, šanci měl Hudáček po přihrávce Nagye, ale nedal, Slovan hraje přesilovku.

Po dvou gólech v síti Slovanu šel Jaroslav Janus v 7. minutě dole, premiéru tak po Denisovi Godly zažije i další mladík Samuel Baroš.

BRATISLAVA. Po šesti setkáních se do branky Slovanu Bratislava ve čtvrtek vrátí Jaroslav Janus. Od 19. hodiny se Bratislavané pokusí proti Atlantu Mytišči ukončit sérii šesti domácích proher.

V roce 2015 Slovan ze sedmi duelů vyhrál jediný a vzdaluje se mu šance na play-off.

S Mytišči se setkal v této sezoně dvakrát.Doma zvítězil 2: 1 po samostatných nájezdech, venku stejným poměrem v řádném hracím čase.

Janus bude ve čtvrtek krýt záda mladík Samuel Baroš. Obrana nastoupí ve stejném složení jako v úterý proti Dina Minsk. // Příspěvek od HC SLOVAN Bratislava.

Trenér Petri Matikainen však promíchal útočné formace. Jako první bude nastupovat trio Ladislav Nagy, Matt Murley, Libor Hudáček, jako druhá slovinsko-česká trojice Žiga Jeglič, Rok Tičar a Tomáš Netík.

V třetím útoku nastoupí mezi Patrickem Whitem a Andrejem Kudrna jako centr Tomáš Surový. Ve čtvrté formaci dostanou prostor Mário Lunter, Andrej Šťastný a Peter Ölvecký. Třináctým útočníkem je Dominik Rehák.