The Wood gokartowe: Nie tylko prosta platforma, Ale skrętu głowicy Wonder

Po wspomnieć drewnie gokartowy, najlepsze, co możemy zgromadzić w naszych umysłach jest prosta sanki wyglądające jak z platformy stylu kierowania wózkami i drewniane hamulcem ręcznym. I na dodatek, że wyłączony jest tylko tak dobry, jak wzgórza, które można znaleźć. Po około pięciu próbach na wzgórzu, jesteś wyczerpany i chcąc nie było jakiś sposób mechanizację tego urządzenia, aby złagodzić ból pleców i uzyskać swój oddech.

Ale to tylko jedna strona drewna gokarta, który jest prosty i nudny. Przy dzisiejszej technologii i obszernych materiałów pod ręką, radykalne projekty mogą być opracowane z wykorzystaniem zasady podstawowe metalowych gokartowy, ale wykonane z drewna.

Co tak naprawdę otworzył drzwi do drewnianego kartingowym świecie jest konstrukcja monocoque lub unibody stylu. Indy i Formula One samochody utorowały drogę do innego rodzaju gokartowy, taki, który wykorzystuje technologię kompozytową, w porównaniu do pracy rurowej ramie.

Prawdziwa technologia pochodzi z II wojny światowej Samoloty drewniane wykonane przez Brytyjczyków i Amerykanów. Dokładniej De Havilland Mosquito i Howard Hughes Spruce Goose wykazały, że lekkie i mocne samoloty mogłyby zostać opracowane z drewna.

Istnieje pewna nauka rozwija drewna kartingowym przy użyciu powiedzmy, sklejki, a dwa przez cztery łapy. Chodzi o to, aby siły, przepływa przez szkieletu sprawnie, przy zachowaniu integralności i wytrzymałości na zginanie ogólną wytrzymałość.

Ideą jest stworzenie lekkie, mocne, bezpieczne, trwałe i wydajność zorientowane gokartowy. Bilans tych wszystkich elementów sprawia, że ​​dla niektórych interesujących wyborów drewna materialnych. Na przykład gokartowy powinien uginać się w jednej osi, a nie w innym. Go-kart powinien być w stanie obsługiwać wibracje i nie pęka i nie powodują przeniesienia napędu, aby wyjść z ustawień. Go-Kart powinny mieć rozkład masy 50:50 dla maksymalnej zakrętach, dzięki czemu gokartowy nie tylko iść prosto, ale reaguje z układem kierowniczym.

Pytanie może być pytanie “Dlaczego nawet rozważyć drewna gokartowy, gdy istnieje wiele metalowych klatek Go-Kart do wyboru?”

Odpowiedź jest fundamentalna, nie mogą mieć dostęp do narzędzi do obróbki metali, ale masz dużo drewna, a drewno narzędzia pracy.

Zamiast płacić za drogim zestawie, że ktoś umieścić razem z drewna, można tworzyć własne przy użyciu prostych narzędzi do drewna, takich jak piły, wiertarki przewijania i kilku narzędzi ręcznych takich jak prostego zestawu klucza.

Podstawowy układ obejmuje przestrzeń osoby, a przedział silnikowy. Układ kierowniczy może być wykonana w całości z drewna, z wyjątkiem kierownicę zamontować i wału kierownicy. Z punktu widzenia bezpieczeństwa posiada utwardzoną wał metalowy przeniesienie siły kierujące do łącznika kierownicy jest prostszy, bardziej wydajne i trwałe.

Tylne koła są osadzone na żywo poprzez oś, która jest zamontowana do szkieletu za pomocą poszczególnych łożysk poduszki bloku typu. Siły dla bloków poduszki są następnie przenoszone solidnie do pracy ramce poniżej którego składa się z 2×4-tych i sklejki.

Ogólna struktura Rama składa się z zawodników ze sklejki, które działają długość kart. W zależności od rozmiaru struktury 2×4 może być zminimalizowana, aby zaoszczędzić szerokość na wadze. Również egzotyczne drzew, takich jak dąb mogą być stosowane zamiast sosny, aby zmaksymalizować siłę, przy jednoczesnym zmniejszeniu przekroju płóz.

Układ hamulcowy zamiast być prymitywne pocieranie kij lub pocieranie układ hamulcowy może być przekształcony łatwo dostępnego systemu hamulcowego.

Układ kierowniczy może być realizowana w zaawansowany układ 4×4 Ackerman stosując jako wrzecion kół. Pokusa jest utrzymanie działania obrotowego naprawdę proste i nie wspiera drugą stronę wrzeciona, ale wkrótce okaże się, że dwa przez cztery struktura montażowa nie będzie wystarczająca, aby utrzymać wrzecion pękaniu zewnątrz. Podobnie jak w samochodzie, lub go-kart, po obu stronach trzpienia muszą być obsługiwane. Zazwyczaj jedna strona musi być obsługiwane bardziej niż inne, a to może być kompromis i nakłonić do odkrycia.