Złoto jest w domu! Finlandia sensacyjnie pokonał w godzinach nadliczbowych Rosjan 4: 3

Finlandia hokeiści świętować w domu zawodnikom Pucharu Świata do 20 lat w tytule w Helsinkach. W finale, Rosja pokonała 4: 3, w godzinach nadliczbowych, dzięki bramkowej Kasperiho Kapanen w czasie 61:33. Finowie wrócił na tron ​​po dwóch latach i osiągnął ogólną złoto po raz czwarty. Rosja zakończył się w zeszłym roku jako drugi w Kanadzie, w Toronto, ulegli także gospodarzom 4: 5

Rosjanie otworzył wynik w piątej minucie na power play, a Finowie odpokutować za wylanie krążek poza granicami, popełnione przez bramkarza Kähkönen. Liczbowa przewaga dobry użytek cios prawym kole Kamieniew. Odpowiedz stanie Rantanen i Aho. Finowie to wytrzymał i po osłabieniu budził niebezpieczną Kähkönen próbę Světláková. Ten sam zawodnik po 16 minutach samodzielnego osłabienia uderzył w górny pasek.

Kolejna szansa na fińskiej power play było 25 minut Fazlejev, ale po wycieku w Kähkönena Deke nie powiodło się. Na stronie fińskiej wykazały niebezpiecznych eksperymentów Hintz, Saarijärvi i Power Play Kapanen. W 35 minucie miał kolejną szansę Hintz. Sam przed fińskim cel mógł znaleźć sami Svetlakov ale przetwarzane krążka.

Po 24 sekundach trzeciej tercji już zrealizowane i Georgiev, który powrócił do bramy, nawet jeśli udane półfinały z USA (2: 1) odchytal Samsonowa. Rosjanie stracili krążek w strefie neutralnej i Laine z lewej koło nadgarstka strzela nad obrońcą rozstrzygnięty. Kolejna duża szansa miał Hintz, ale bramkarz interweniował rosyjski.

Oni uderzył sprzeczne, Rosjanie, którzy dzięki Svetlakovově rany w 77 sekund, doprowadzi. W 48 minucie mógł podnieść się blisko Lauta, zamiast przyszedł uzdrowienie. Najbardziej wydajne turnieju gracz Puljujärvi załadowany do prawego koła do wyrównania Aho.

Rosjanie to opór, gdy Provorovově zdanie, ale wyłączenia Sergejevová dobre wykorzystanie w 59 minut Saarijärviho eksperymentu przepływu z niebieskiej linii kapitana Rantanen. Następnie wędrował do kabiny z karą przed końcem gry Kamieniew.

Sześć sekund przed końcem trzeciej tercji Provorovovu piłka odbita za Kähkönena Svetlakov, ale tylko opóźniło fińską radość ustawienia. Kapanen bawił z rosyjskim uścisku obronnej po brama zsunął krążek w kierunku prawej bramce i rozpoczął świętowanie mistrzostwa.